Kalkulatory instalacji fotowoltaicznych

16 lutego, 2020   /   : PROSUN  / Kategorie :  

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator uzysków instalacji fotowoltaicznej
Narzędzie służy obliczania uzysków instalacji fotowoltaicznych w zależności od różnych warunków otoczenia oraz wyposażenia instalacji fotowoltaicznej. Czy to pogoda, czy warunki wykonania instalacji fotowoltaicznej, wszystkie czynniki mają duży wpływ na osiąganą wydajność chwilową instalacji fotowoltaicznej.

Symulator uzysków PV

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej
Narzędzie służy do obliczana opłacalności budowy instalacji fotowoltaicznej, w zależności od lokalizacji inwestycji. Kalkulator uwzględnia specyfikę wymagań budowy instalacji prosumenckich (dopasowanych do zużycia energii przez Prosumenta).  Po przeprowadzeniu obliczeń uzyskujemy szacunkowe koszty budowy instalacji fotowoltaicznej (moduły, falownik, konstrukcja, opomiarowanie) wraz z koszami montażu.

Kalkulator opłacalności fotowoltaiki

Kalkulator liczby modułów fotowoltaicznych

Kalkulator liczby modułów fotowoltaicznych
Narzędzie służy do przeliczania liczby modułów fotowoltaicznych w stringu w zależności od rodzaju i wielkości falownika. Prawidłowe dobranie ilości modułów w stringu zapewnia bezpieczną pracę instalacji fotowoltaicznej w ciągu całego roku (przy różnych warunkach nasłonecznienia i temperatury).

Kalkulator liczby stringów modułów

Kalkulator okablowania instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator okablowania instalacji fotowoltaicznej
Narzędzie służy do przeliczania średnicy przewodów strony AC i DC w zależności od długości okablowania instalacji fotowoltaicznej. Prawidłowo dobrane przekroje instalacji fotowoltaicznej to z jednej strony niskie straty mocy instalacji, ale z drugiej strony to również bezpieczeństwo jej pracy.

Kalkulator przekroju przewodów instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator nachylenia instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator nachylenia instalacji fotowoltaicznej
Narzędzie służy do przeliczania odległości między rzędami modułów fotowoltaicznych w instalacjach wykonanych na płaskich powierzchniach (instalacje dachowe poziome oraz instalacje gruntowe). Prawidłowo dobrane odległości między rzędami to przede wszystkim wzrost uzysków z elektrowni fotowoltaicznej.

Kalkulator kata nachylenia modułów

Kalkulator instalacji fotowoltaicznych wyspowych

Kalkulator instalacji fotowoltaicznych wyspowych
Narzędzie służy do przeliczania parametrów pracy oraz doboru wielkości akumulatorów w przypadku wyspowych instalacjach fotowoltaicznych (instalacje off-grid, czyli nie podłączonych do sieci elektroenergetycznej). Prawidłowo dobrane parametry pracy instalacji off grid to przede wszystkim zapewnienie ciągłości zasilania.

Kalkulator instalacji off grid

Kalkulator instalacji do ogrzewania wody

Kalkulator instalacji ogrzewania wody służy do obliczania konfiguracji instalacji fotowoltaicznej służącej do ogrzewania wody (bez przekształcania energii). Oczywiście dobranie instalacji fotowoltaicznej jest bardzo trudne, z uwagi na różne uzyski energii z fotowoltaiki, występujące w okresach letnim, wiosennym i zimowym. Dlatego przy dużych różnicach (różnicy wartości Pmin i Pmax), najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie instalacji hybrydowej.

Ogrzewanie wody za pomocą PV

Kalkulator kosztów energii elektrycznej

Kalkulator kosztów energii elektrycznej
Narzędzie służy do szacowania kosztów wytworzenia energii elektrycznej generowanej za pośrednictwem różnych źródeł. Część to źródła odnawialne, generujące energię elektryczną bez surowców materialnych oraz często bezobsługowo.

Kalkulator energii elektrycznej

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator uzysków energii elektrycznej
Narzędzie służy do obliczania uzysków instalacji fotowoltaicznej w zależności od konta nachylenia paneli fotowoltaicznych oraz ich azymutu.

Uzysk instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Kalkulatorładowania e-samochodu Kalkulator ładowania baterii samochodów elektrycznych pozwala na obliczenie parametrów ładowania baterii samochodowej w zależności od rodzaju ładowarki (mocy ładowarki) oraz pojemności baterii samochodowej.

Ladowarka e-samochodu

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Kalkulator doboru ładowarek e-samochodu Kalkulator doboru domowych ładowarek samochodów elektrycznych ułatwia dobór ładowarki do samochodu elektrycznego, z uwzględnieniem parametrów ładowania.

Kalkulator doboru ładowarek e-samochodu

Kalkulator systemów bateryjnych

Kalkulator systemów bateryjnych Kalkulator systemów bateryjnych pozwala na obliczenie okresu zwrotu z inwestycji w bateryjne systemy przemysłowe, które pozwalają na optymalizację kosztów zużycia energii elektrycznej.

Kalkulator systemów bateryjnych

Kalkulator śladu węglowego

Kalkulator śladu węglowego Kalkulator śladu węglowego umożliwia obliczenie rocznej ilości CO2, która jest generowana przez człowieka. Ilość tego CO2 uzależniona jest od wielu czynników, takich jak sposób ogrzewania domu, korzystanie z środków transportu, styl życia.

Kalkulator śladu węglowego

Kalkulator emisji CO2 przez fotowoltaikę

Kalkulator emisji CO2 przez fotowoltaikę Kalkulator emisji CO2 przez fotowoltaikę pozwala na sprawdzenie ile możemy zaoszczędzić CO2 inwestując w fotowoltaikę. Dodatkowo można uzyskać informację o tym ile potrzebujemy drzew, aby wchłonąć ilość CO2 emitowanego przez fotowoltaikę.

Kalkulator emisji CO2 przez fotowoltaikę

  • Odwiedź nas:

You may also like


Bateryjne systemy magazynowania energii

Inteligentne zużycie energii może przyczynić się do obniżenia kosztów energii elektrycznej co w ostatnich czasach staje się bardzo istotnym warunkiem z uwagi na wzrosty cen energii elektrycznej na rynku. Z drugiej strony inteligentne zużycie energii przyczynia się również do ochrony środowiska naturalnego. Chcąc uzyskać inteligentne zużycie energii elektrycznej występuje konieczność dopasowywania podaży do popytu na […]

Przeczytaj całość

Dobór ładowarki samochodowej

Planując inwestycję związaną z e-mobilnością prędzej czy później pojawi się konieczności podjęcia decyzji o zakupi ładowarki samochodu elektrycznego. W takim przypadku będziemy zmuszeni do podjęcia decyzji o wyborze nowej ładowarki samochodu elektrycznego i poniżej przedstawione zostały najważniejsze kryteria, jakie są istotne w procesie wyboru. Koszty ładowania Najlepszym miejscem ładowania samochodu elektrycznego jest garaż przydomowy, co […]

Przeczytaj całość