O autorze

3 lutego, 2022   /   : PROSUN  / Kategorie :  

Założycielem strony Pro-sun jest ekspert w obszarze odnawialnych źródeł energii, od 2010 roku związany z branżą ekologiczną.

Założyciel strony posiada kilkunastoletnie doświadczenie przy produkcji modułów fotowoltaicznych (Europe Solar Production) oraz w projektowaniu i wykonawstwie instalacji fotowoltaicznych (posiada również uprawnienia SEP D+E przy eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych na napięcia do 20 kV).

Europe Solar Production

W swojej karierze zawodowej był również związany z firmami z branży energetycznej (Zakład Energetyczny Będzin, obecnie Tauron oraz z wykonawcą większości elektrowni zawodowych w Polsce – firmą Energomontaż-Południe S.A.

W 2010 roku uruchomiliśmy w Polsce (Dąbrowa Górnicza) firmę produkującą panele fotowoltaiczne (jeden z pierwszych producentów w Polsce) – firma Solnova sp. z o.o.

Od 2014 roku stał się jednym z pierwszych prosumentów w Polsce, tu są zdjęcia instalacji:

Instalacja PROSUN

Od ponad 10 lat prowadzi działania związane z propagowaniem wykorzystania ekologicznych technologii, zarówno w gospodarstwach przydomowych, jak również w firmach oraz w rolnictwie.

W swojej karierze wspierał lub nadzorował wykonanie kilku dużych farm fotowoltaicznych oraz kilkunastu małych instalacji prosumenckich – łączna  moc wszystkich instalacji przekracza 5 MWp,

Od ponad 10 lat propaguje ekologiczne rozwiązania związane z  energetyką obywatelską, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale dodatkowo również stanowią opłacalną inwestycją.

Od ponad 3 lat jest autorem serii kalkulatorów ekologicznych w tym również kalkulatora opłacalności budowy instalacji fotowoltaicznej:

Zapraszam również do kontaktu mailowego biuro@pro-sun.pl.

  • Odwiedź nas:

You may also like


Wybór systemów grzewczych

Planując ogrzewać dom lub mieszkanie w sposób przyjazny dla środowiska, przy wyborze systemu grzewczego należy zwrócić szczególną uwagę na emisję CO2 źródła energii. Dwutlenek węgla powstaje na przykład podczas spalania paliw kopalnych, takich jak węgiel, ropa naftowa czy gaz ziemny. Przy wysokich stężeniach dwutlenek węgla (CO2) jest nie tylko szkodliwy dla mieszkańców, ale także sprzyja […]

Przeczytaj całość

Autokonsumcja w fotowoltaice

Autokonsumpcja oznacza wykorzystanie energii elektrycznej w miejscu wytworzenia. Tym samym energia elektryczna jest kierowana z instalacji fotowoltaicznej bezpośrednio do odbiorników w domu. Mogą to być różnego rodzaju urządzenia (pralka, piec akumulacyjny, płyta indukcyjna, wentylator), względnie może zostać zmagazynowana w systemie bateryjnym. Systemy fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną z promieniowania słonecznego, jeśli tylko świeci słońce (względnie jest […]

Przeczytaj całość