O autorze

3 lutego, 2022   /   : PROSUN  / Kategorie :  
Sławomir Suski

Sławomir Suski – od ponad 20 lat związany z branżą energetyki odnawialnej (produkcja paneli fotowoltaicznych, kabli i wiązek elektrycznych oraz obsługa inwestycji OZE), a od 30 związany z energetyką zawodową (wytwarzanie energii elektrycznej oraz budowa elektrowni konwencjonalnych) i energetyką przemysłową (firmy produkcyjne wykorzystujące energię elektryczną w procesach produkcyjnych).

MP Solar Group Sp. z o.o. – od 2019 roku jest Dyrektorem ds. badań i rozwoju oraz szkoleń

MP Solar Group sp. z o.o. jest polską firmą założoną w 2014 roku, specjalizującą się w kompleksowej obsłudze klientów z branży energii odnawialnej. MP Solar Group sp. Z o.o. jest jednym z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Na różnych etapach nadzorował i uzgadniał budowę dużych farm fotowoltaicznych.

Zinplast sp. z o.o. – pracuje od 2016 gdzie zajmował następujące stanowiska: Konsultant ds. optymalizacji procesów / Dyrektor produkcji

Zinplast sp. z o.o. jest polską firmą produkującą wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa i branży instalacyjnej (firma istnieje od 1992 roku). Realizował działania związane z optymalizacją procesów technologicznych oraz optymalizacją kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, w tym także kosztów energii elektrycznej (kontraktował zakupy energii elektrycznej odpowiadającej zużyciu 5 GWh rocznie). Wprowadził szereg usprawnień skutkujących spadkiem zużycia energii (zakup nowych maszyn, wprowadzenie systemów monitorujących i optymalizujących zużycie energii elektrycznej).

Europe Solar Production sp. z o.o. ; w latach 2010 – 2015 był Dyrektorem technicznym oraz Pełnomocnikiem systemu jakości

Europe Solar Production to jedna z pierwszych firm produkujących panele fotowoltaiczne w Polsce. Zorganizował wszystkie działania w zakładzie produkcyjnym, w tym produkcję, logistykę, jakość, sprzedaż, utrzymanie ruchu. W latach 2013-2014 uczestniczył w realizacji pierwszych projektów budowy farm fotowoltaicznych w Polsce Północnej. Stworzył system szkoleń dla instalatorów instalacji fotowoltaicznych, które były akredytowane przez UDT (Instalator systemów OZE) – lata 2014-2015.

Europe Solar Production

PKC Group/ SEGU Polska Sp. z.o.o. ; pracował w latach 1999 – 2012 na różnych stanowiskach, a ostatnio jako Dyrektor operacyjny / Dyrektor produkcji

PKC to firma produkcyjna, należąca do Grupy PKC – producenta przewodów elektrycznych, wiązek kablowych oraz elektronicznych układów elektroniki samochodowej. prowadzał różne technologie i procesy produkcyjne wykorzystywane przy produkcji wiązek elektrycznych oraz kabli elektrycznych. Produkty Grupy PKC były wykorzystywane w samochodach, pojazdach rolniczych i pojazdach ciężarowych.

Energomontaż-Południe S.A.; pracował w latach 1995 – 1998 jako Kierownik sekcji kooperacji

Energomontaż Południe S.A. powstał w 1952 roku i był wykonawca większości elektrowni zawodowych i przemysłowych na terenie południowej Polski. Współtworzył oddział Generalnego Wykonawstwa inwestycji związanej z modernizacją bloków energetycznych 60 MWe w Elektrowni Jaworzno III oraz modernizacji pompowni wody ciepłowniczej dla miasta Jaworzna.

Zakład Elektroenergetyczny Będzin S.A. był zatrudniony w latach 1983 – 1986 i jednocześnie uczył się na kierunku elektroenergetyka.

Od 2021 roku jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Fotowoltaiki: http://psrf.pl/
W ramach działalności Stowarzyszenia opracował poradnik – Wymagania ppoż dla systemów magazynowania energii, który można uzyskać tutaj :
Poradnik – wymagania ppoż dla systemów magazynowania energii

Od 2014 roku stał się jednym z pierwszych prosumentów w Polsce:
Instalacja PROSUN

Od ponad 3 lat jest autorem serii kalkulatorów ekologicznych w tym również kalkulatora opłacalności budowy instalacji fotowoltaicznej:

Zapraszam również do kontaktu mailowego biuro@pro-sun.pl.

  • Odwiedź nas:

You may also like


Zagrożenia występujące w instalacjach fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne emitują pola elektryczne i magnetyczne w różnych zakresach częstotliwości, a ich rodzaj i wielkość przede wszystkim zależy od elementu instalacji fotowoltaicznej, w szczególności: 1) Moduły fotowoltaiczne na które pada promieniowanie słoneczne zamieniają je na energię elektryczną. Moduły będąc źródłem prądu stałego i napięcia stałego są też źródłem pól elektrostatycznych i magnetostatycznych. W momencie […]

Przeczytaj całość

Zasada działania i budowa pompy ciepła

Zgodnie z drugą zasadą termodynamiki przepływ ciepła następuje ze źródła lub zbiornika o wysokiej temperaturze do odbiornika lub zbiornika o niskiej temperaturze. Do przenoszenia ciepła ze zbiorników o niskiej temperaturze do zbiorników o wysokiej temperaturze niezbędne jest wykonanie pracy. Pompa ciepła przenosi ciepło z atmosfery o niskiej temperaturze do pomieszczenia o wysokiej temperaturze, dlatego potrzebuje […]

Przeczytaj całość